Интернет фотографска агенция BG | EN
Начало Събития Личности Рубрики Видео Регистрация Търсене Kонтакти GDPR
Събития

Трета поредна победа за „Ботев“, Враца във Втора лига
Трета поредна победа записа „Ботев“, Враца. Успехът дойде след тежка битка с „Оборище“, Панагюрище, като и двата тима имаха своите възможности.  Домакините от Враца поведоха още в 4-тата минута след гол на капитанът Венцислав Иванов. Последваха още няколко възможности за врачани, но постепенно „Оборище“ изостриха играта си и изравниха владеенето на топката. Вратарят на „Ботев“ Ивайло Яначков се намеси решително в няколко ситуации.

Ботев се опитваше да владее топката в дълги периоди от мача и с търпеливи разигравания стигна до нужната ситуация за второ попадение. Автор на второто попадение е Милен Василев в 68-тата минута. Гостите получиха право да изпълнят дузпа в 73-тата минута и отбелязаха за 2:1. В последните минути „панагюрци“ създадоха няколко опасни ситуации. Играчите на Ботев Враца проявиха характер и не допуснаха трите точки да им се изплъзнат.

Старши треньорът Бойко Величков благодари на своите за проявеното мъжество. Според него много от мачовете във Втора лига ще изискват преди всичко мъжество и неговите футболисти са дали сериозна заявка да бъдат на ниво в тези битки.