БОК отбелязва Международния олимпийски ден с факелно шествие (снимките се обновяват)
Олимпийско факелно бягане потегля тази сутрин от Националната спортна академия “Васил Левски” в София. Събитието се организира от Българския олимпийски комитет и Националната спортна академия по повод 23 юни – Международния олимпийски ден.
Старт на щафетата ще даде проф. Красимир Петков, ректор на спортната академия и зам.-председател на олимпийския комитет.
На Националния стадион "Васил Левски" факелът ще бъде посрещнат от председателя на БОК Весела Лечева и шествие от спортисти, треньори, ръководители и деятели на спорта. 23.06.2026