Започна срещата за бъдещето на Природен парк „Витоша“ в МРРБ
Министерството на регионалното развитие и благоустройството вече започна съвместната среща между представители на законодателната и изпълнителната власт, експерти и граждански организации, посветена на бъдещето на Природен парк „Витоша“. Основна тема на обсъжданията са необходимите законодателни промени и възможностите за устойчиво развитие на парка.
В дискусията участват председателят на Народното събрание, министри, заместник-министри, народни представители, представители на гражданската платформа „Витоша за всички“ и експерти. След края на срещата е предвиден брифинг за медиите. 22.06.2026