Интернет фотографска агенция

13

21.11.2024

Отборът на Дея спорт (Бургас) бе елиминиран от кипърския шампион Омония (Никозия)

Отборът на Дея спорт (Бургас) бе елиминиран от кипърския шампион Омония (Никозия) след „златен“ гейм, въпреки че спечели с 3:0 (25:15, 25:18, 25:19) като домакин втория 1/16-финален двубой от турнира за Купата на ЦЕВ (CEV Cup) по волейбол за мъже.
В "златния" гейм домакините изостанаха с 3:6 и 4:7, но намалиха преднината на Омония на точка, доближавайки се до 6:7. Гостите от Кипър пак поведоха с 2 точки при 9:7 и 10:8, но Дея спорт изравни при 10:10. Кипърският тим обаче пак поведе с 12:10 и затвори гейма при 15:12.
Носителят на Купата на България отстъпи с 1:3 в първия мач като гост в Никозия, но тогава в състава не бяха четирима от основните състезатели - Георги Братоев, Валентин Братоев, Теодор Тодоров и Николай Николов, както и старши треньорът Франческо Кадеду, за разлика от днешната среща в „Арена Бургас“.