Митрополит Николай донесе в Ивайловград чудотворна икона Ивайловград - Литийно шествие с чудотворната икона "Света Богородица-Златна ябълка" | ||
| ||
Вие се намирате в сайта на Интернет фотографска агенция "БулФото" www.bulfoto.com | ||
![]() | Съдържанието на сайта е защитено от Закона за авторското право. Всяко публикуване, размножаване и продажба на фотоси от този Интернет сайт без знанието и разрешението на фотографска агенция БулФото е забранено и представлява закононарушение.
затвори
Ивайловград - Литийно шествие с чудотворната икона "Света Богородица-Златна ябълка"
дата: 14.03.2025 тегло: 1661 KB размери: 1610X2857 px автор: Тихомир Петков/xnews.bg |
|
Регистрирай ме | ||
Пловдивският митрополит Николай донесе за поклонение чудотворната икона на “Св. Богородица – Златна ябълка” в Ивайловград. Тържественото посрещане бе на площад "Тракия", от където с литийно шествие вярващите се отправиха към храм “Св. Преображение Господне”. Там митрополит Николай извърши Богослужение.
Чудотворната икона на Божията Майка, наречена “Златна Ябълка” се пази в храма в кв. “Горни Воден” в Асеновград и води началото си от XVII в. Тя е много почитана от вярващите и най-вече сред бездетните съпрузи. |