ЦСКА елиминира Спартак Пл и е на четвъртфинал за Купата

Съдържанието на сайта е защитено от Закона за авторското право. Всяко публикуване, размножаване и продажба на фотоси от този Интернет сайт без знанието и разрешението на фотографска агенция БулФото е забранено и представлява закононарушение.
затвори

потребителско име:      парола:
Регистрирай ме

ЦСКА победи с 2:0 Спартак насред Плевен в 1/8-финална среща от турнира за Купата на България. По този начин колосът на българския футбол си осигури място сред осемте най-добри в турнира и очаква съперника си в четвърфинала.
Армейците започнаха по-добре срещата и в първите десетина минути наложиха териториално надмощие, но не създадоха сериозни опасности пред вратата на домакините. Постепенно плевенчани изравниха играта, когато в 24-ата минута "червените" откриха резултата чрез Преслав Йорданов. Отличен пас на Борис Галчев намери отдясно бранителя Кирил Динчев, който подаде успоредно на вратата, а отлично пласиралият се Йорданов засече топката в горния ляв ъгъл на Орлинов.
Пет минути преди края на срещата Преслав реши окончателно изхода от двубоя с удар от десетина метра.