Волей националите потопиха мечтите за титла след загуба от Франция
София - Евроволей 2015 - България - Франция

Мечтата на България за домакински финал в Евроволей 2015 срещу изненадата Словения не стана реалност. Националният отбор загуби полуфинала срещу Франция с 2:3 гейма (25:17, 25:22, 24:26, 21:25, 12:15), след като водеше с 2:0. Българските момчета изиграха добри първи два гейма, а в третия имаха всички шансове да затворят мача с 3:0. "Петлите" обаче измъкнаха гейма с 26:24, изравниха резултата след 25:21 и вкараха двубоя в тайбрек. В него България поведе рано, но в крайна сметка французите стигнаха до успеха след 15:12.
В битката за златото на Евроволей ще излязат Франция и Словения от 21.45 часа в неделя, а от 17.45 ще бъде мачът за трето място, в който България ще опита да се пребори за медал срещу Италия.