Съдържанието на сайта е защитено от Закона за авторското право. Всяко публикуване, размножаване и продажба на фотоси от този Интернет сайт без знанието и разрешението на фотографска агенция БулФото е забранено и представлява закононарушение.
затвори

потребителско име:      парола:
Регистрирай ме

Отборът на „Ботев” от Пловдив започна с победа новия сезон в "А" група. "Канарчетата" победиха с 1:0 като домакин столичния "Локомотив" в среща от първия кръг на българското първенство.
Новият старши-треньор на "жълто-черните" Велислав Вуцов записа победа при своя официален дебют в "А" група начело на отбора. Това е втора победа на специалиста от както пое тима. Припомняме, че първата Вили записа при победата с 2:1 над Санкт Пьолтен в мач от втория квалификационен кръг на Ли¬га Европа.
„Ботев” започна много активно и в 15-ата минута откри резултата чрез Юнес Хамза. Деветката на "канарчетата" се разписа от дузпа за извършено нарушение срещу Цветелин Чунчуков. Столичани бяха много близо да връщането на гола минути след попадението на тунизийския национал, но Пътър Димитров стреля над вратата. Чунчуков пропусна да сложи точка на спора четвърт час преди на срещата. Гостите се опитаха да вкарат гол, но добре организиран „Ботев” не позволи това да се случи, въпреки даденото от главния съдия 5-минутно продължение.
Близо 1000 фена изгледаха срещата на видеостена до стадиона в Коматево. Както е известно пловдивчани изиграят първите си три домакински двубоя пред празни трибуни заради ексцесиите в Бургас във финала за Купата срещу „Лудогорец”.