Литекс победи Етър и Нефтохимик в контролни срещи
Ловеч - Литекс - Нефтохимик

Съставът на Литекс постигна победа от 2-0 в контролен мач от блиц турнир в Ловеч. Победителят от двойката Етър - Нефтохимик игра с ловчанлии едно полувреме и загуби с 0-2.  Регламента на турнира е всеки срещу всеки по едно полувреме.
Наставникът Христо Стоичков започна втората среща с Нефтохиник с 3 промени в стартовия си състав. Оранжевите отново доминираха, но нямаха късмет рано да вкарат гол. На два пъти напречната греда спаси бургаслии след ударите на Цветанов от фаул и Герам Заков. В 28-мата минута все пак резервата Грозев откри резултата. Централният бранител вкара отблизо след центриране на Цветанов. Постепенно Стоичков пусна в игра всичките си налични и здрави футболисти и Литекс завърши мача само с младоци и юноши от школата. В 40-тата минута двама от талантите на Академията изработиха второто попадение в мача. 15-годишният Кирил Десподов центрира отляво и Ангел Здравчев се оказа най-хладнокръвен и вкара за 2:0