Безводието в страната: Работна среща в Министерския съвет
В Министерският съвет се провежда работна среща, по случай проблема с безводието, водопроводите и напоителните системи. В срещата участват министърът на регионалното развитие и благоустройството Иван Шишков и представители на ресорните ведомства.
Министърът на регионалното развитие и благоустройството Иван Шишков съобщи пред журналисти, че са набелязани краткосрочни и средносрочни мерки, за да се минимизира или избегне водният режим за Плевен и Ловеч още през текущата година. 26.06.2026