 |
Интернет фотографска агенция |
BG | EN
|
|
|
Събития
Община Плевен продължава с облагородяването на 'Кайлъка'
|
Община Плевен продължава работата по поддръжката и облагородяването на парк „Кайлъка“ в частта от емблематичната за града местност, която се стопанисва от местната управа – от Моста в началото на парка до хотел „Кайлъка“. Вече са обновени двете централни алеи в началото на парка - изградена е съвременна поливна система, която ще осигурява необходимите грижи за новите растения, засадени са и млади чинари, които с развитието си ще допринесат за още по-зелена паркова среда. През летния сезон ще продължат дейностите по цялостното облагородяване на „Кайлъка“ – предвидени са обновяване на всички пешеходни алеи, зацветяване на кръговите пространства, ремонт на дървените мостчета в района, ще бъде монтирано и ново осветление, информира заместник-кметът с ресор „Териториално развитие“ при Община Плевен Христо Кочев. Предстои и поставяне на нови пейки, които ще осигурят повече удобства и възможности за отдих на посетителите. Плановете включват изграждането на новата осветителна мрежа да бъде в участъка от тенис кортовете до хотел „Кайлъка“. Осветление ще бъде монтирано и в зоните около реката, с което ще се подобрят условията за разходка и престой в парка през тъмната част на денонощието. Нови пейки и осветление ще бъдат поставени и в новообособените зелени пространства, които вече са достъпни за посетители след извършено основно почистване. Предстои и цялостно почистване на речното корито в района. Успоредно с това Община Плевен продължава редовното косене и обработване на всички тревни площи в стопанисваната от нея част от парка. 23.06.2026 |
|
Share |
|
 |
|
 |
|
|