Двадесет и три години след откриването във Видин на Мемориал на жертвите на комунизма, той вече е законен и спешно започна ремонт. Община Видин го узакони. Близо четвърт век мемориалът стоеше заключен и се рушеше, вода проникваше вътре в помещението, мухъл унищожаваше стенописите.
Община Видин съобщи че „Паметникът на жертвите на комунизма е публична общинска собственост с акт от 5 февруари 2025 г. Ремонтът се извършва от строителната бригада на Община Видин. Строително-монтажните дейности включват тенекеджийски работи по покрив, мазилка по фасада, шпакловка по фасада, боядисване на фасада, ремонт на тротоара около обекта. Реновирането на паметника цели да подобри цялостния облик на Видин, както и да създаде приятно впечатление у хилядите туристи, пристигащи с кораби по река Дунав“.
Но в съобщението няма информация дали мемориалът ще бъде ремонтиран вътре и дали най-после ще бъде отключен за посещение.
07.04.2025 |